Czym w ofercie pracy przyciągnąć uwagę odpowiedniego kandydata?

16.11.2022

Wiemy, że wynagrodzenie to jedna z najistotniejszych spraw, jeśli chodzi o podjęcie nowej pracy. Jednak nie zawsze jest dostępne na etapie publikacji oferty pracy. Co zatem sprawia, że dana oferta pracy przykuwa wzrok odpowiedniego kandydata?

Istnieje kilka typów kandydatów. W zależności od tego, kogo chcemy pozyskać, to inny element w ofercie pracy staje się najważniejszy. Inaczej napiszemy do przedstawicieli różnych grup zawodowych, szukając specjalisty danej branży. Ponadto z danej grupy trzeba wyłonić kandydatów o konkretnym i pożądanym przez nas zespole cech osobowości. To wymaga kolejnych modyfikacji standardowego ogłoszenia.

RÓŻNE OCZEKIWANIA. Jeśli szukamy niezwykle ambitnych kandydatów, warto podkreślić prestiżowe inwestycje, które do tej pory pracodawca miał możliwość realizować. Jeśli zależy nam na kimś, kto nieustannie chce się rozwijać – zaakcentujemy możliwości doskonalenia umiejętności i zdobywania nowej wiedzy. A gdy szukamy jednak kogoś, kto po prostu musi pewne rzeczy znać lub potrafić – to „Wymagania” stają się priorytetową częścią ogłoszenia – warto wyraźnie je podkreślić.

Podczas rekrutacji, których od 2016 roku przeprowadziliśmy już kilka tysięcy, spotykamy się z różnymi sytuacjami, charakterami i oczekiwaniami (zarówno w stosunku do kandydatów, jak i do pracodawcy). Dzięki takiej różnorodności wiemy już, jak zdobyć takiego kandydata, z którego pracodawca będzie zadowolony.

Nasze ogłoszenia są nieustannie modyfikowane i ulepszane. Nie ustajemy w staraniach, aby publikowana oferta pracy przyciągnęła takich kandydatów, którzy najlepiej wpasują się w kulturę danej organizacji, jednocześnie spełniając jak najlepiej oczekiwania nowego pracodawcy.

 

A na co Wy zwracacie uwagę szukając nowej pracy lub konstruując ofertę pracy podczas poszukiwań nowego pracownika?