5 błędów popełnianych przy pozyskiwaniu Pracowników budowlanych.

17.01.2023

Kolejna nieudana próba znalezienia Pracowników budowlanych? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów!

1. Twoje ogłoszenie jest niewłaściwie napisane — brakuje w nim dokładnego opisu stanowiska i wymagań co do uprawnień i kompetencji przyszłego Pracownika. Skutek? Zgłaszający się Kandydaci nie spełniają Twoich oczekiwań. Twoja oferta jest nieatrakcyjna, bo nie wymieniasz wszystkich atutów pracy w Twojej firmie. Pomijasz istotne dla Kandydatów kwestie takie jak lokalizacja, forma zatrudnienia czy benefity.

2. Nie podajesz stawek, czy choćby widełek płacowych. Lepsze warunki finansowe to jeden z głównych powodów, dla których Kandydaci decydują się na zmianę pracy. Oferty bez podanego wynagrodzenia często są pomijane.

3. Podejmujesz zbyt mało działań w celu pozyskania Kandydatów. Odpowiednie ogłoszenie, choć ważne, to nie wystarczy, by znaleźć Pracownika budowlanego. Jeśli dodałeś je na jednym portalu, nie spodziewaj się wielkiego odzewu. Oczywiście nie chodzi o to, by wykorzystać wszystkie dostępne narzędzia rekrutacyjne, ale by je zoptymalizować pod kątem konkretnej oferty.

4. Nie prowadzisz wzmożonych działań w mediach społecznościowych. Wielu Pracodawców ogranicza się do zamieszczenia ogłoszenia na swoim fanpage`u. To zdecydowanie za mało. Skuteczna rekrutacja wymaga przemyślanej kampanii reklamowej. Ważna jest też aktywność w grupach branżowych i lokalnych grupach z ofertami pracy. Znalezienie Pracownika budowlanego (nawet takiego, który w danym momencie nie szuka pracy), jest również możliwe dzięki dobrze przygotowanemu profilowi rekrutera i proaktywnej postawie na LinkedInie. Ta żmudna praca naprawdę się opłaca.

5. Nie odpowiadasz wystarczająco szybko na zgłoszenia Kandydatów. W przypadku Pracowników budowlanych sprawny kontakt z zainteresowanymi jest szczególnie ważny. Kandydat jednego dnia wykonuje kilka, a nawet kilkanaście połączeń do różnych Pracodawców. Tymczasem Ty gubisz się w gąszczu nieodebranych połączeń, nieodczytanych sms-ów i maili. Zapominasz o osobach, które jeszcze się wahają. Może brakuje Ci czasu (masz tyle innych zadań na głowie!), cierpliwości albo nowoczesnego systemu do rekrutacji?

Te z pozoru błahe błędy mogą przekreślić Twoje szanse na znalezienie odpowiedniego Pracownika budowlanego. Zmień coś w Twojej rekrutacji albo pozwól sobie pomóc, zlecając ją nam. Mamy stosowne narzędzia rekrutacyjne, zaufane kanały, a dzięki wielotorowości działań, szybkości reakcji, a także wiedzy i doświadczeniu w tej konkretnej branży, jesteśmy naprawdę skuteczni.